Hypnotismus 2

2. července 2007 v 13:48 | čerpáno ze záhady.cz |  Magie a okultismus
Jak začít?
K docílení snadného hypnotického spánku se přiblížíme k subjektu v době jeho normálního spánku. Posadíme se tiše v blízkosti jeho boků a mluvíme opatrně, polohlasně, ale zřetelně, skoro šeptem:
"Spíte hluboce a klidně. Váš spánek je tak hluboký, že s vámi mohu mluvit, aniž se probudíte. Již můžete mluvit. Chtějte mluvit. Mluvte." Pomáhejme sugescí ke společné rozmluvě, až začne. Po chvíli hovoru se snažíme vemluvit mu formu rozkazu: "Zítra zase přijdu, podám vám lenošku, posadíte se a rozkážu vám: Spěte. A vy ihned usnete." "Opakujte mi, co jsem vám řekl." Po opakování sugesce ukončeme slovy: "Ráno se probudíte posilněn a zdráv." Druhý den přijdeme, sledujeme subjekta očima, podáváme mu lenošku a opakujeme celou sugesci. Spánek se jistě dostaví a můžeme konat potřebné pokusy.
Blokování paměti
Uveďte pokusnou osobu do hluboké hypnózy a zadejte jí pak tuto sugesci: "Vše, co vám nyní říkám, proniká hluboko do vašeho podvědomí. Budete se tím vším zcela přesně řídit, Zapomenete nyní na číslo 5. Na toto číslo si teď už nemůžete vzpomenout. Také už to číslo nemůžete vyslovit. Nyní už existují jen čísla 1-2-3-4-6-7-8-9-10. Na to jedno číslo si teď už nemůžete vzpomenout." Pokusná osoba by měla číslo 5 ignorovat i přes to, kdyby jste se ji na to číslo ptali, bude vám tvrdit, že ho nezná. Nezapomeňte zadanou sugesci zase zrušit!
Při tomto testu pokusné osobě sugerujeme, že určité slovo, např. své jméno, nyní nemůže vyslovit. Bude si tedy své jméno po celou dobu zřetelně vybavovat, ale nebude přitom je schopna vyslovit. Zadejte takovou sugesci: "Váš klid je hluboký a pevný. Vše, co vám nyní říkám, proniká hluboko do vašeho podvědomí, a vy se tím budete zcela přesně řídit. Budu teď počítat do tří. Potom nebudete moci vyslovit své jméno. Budete se sice moci na své jméno zcela zřetelně rozpomenout, ale nebudete je už moci vyslovit. Jakmile napočítám do tří, nebudete už moci vyslovit své jméno. Jedna - dvě - tři. Teď už nemůžete vyslovit své jméno. Zkuste to, ale nejde to. Čím více se snažíte, tím míň se to daří..."
Pokus s divákem
Za otce moderní hypnózy se považuje Franz Mesmer. Vytvořil teorii "animálního" magnetismu a jeho tahy k navození tranzu byly a jsou zajímavé (dnes trochu zdlouhavé). Vliv psychického magnetismu pro vyvolání hypnózy demonstrujme na tomto příkladu.

Při vystoupení byl hypnotizér požádán osobou z obecenstva, aby uspal jeho přítelkyni (pouze na krátkou chvíli). Podíval se na slečnu a zeptal se: "Jsem vám sympatický, či nejsem!" Odpověděla: "Ještě byste mi tak byl." (Sympatie vyvolává kontakt k úspěchu). Proto ji vyzval, aby přišla na jeviště. Podal jí židli, aby se posadila. Slečna se obrátila do sálu a žádala, aby jí drželi palce, že stejně neusne. Aby se pojistil, použil svého magnetismu. Slečna usnula. Aby se přesvědčil, že nepodvádí, velkým špendlíkem ji dvakrát píchl do stehna. Nereagovala. K vyzkoušení její obrazotvornosti jí pravil: "Pohleďte na toto krásné jezírko, jak se od jeho hladiny odráží měsíc." Uspaná: "Ano, vidím, a tam dvě labutě, zde lodička, pojďte, dojedeme k nim." Sedli do loďky, já vesluji. Ona: "Jste špatný veslař, půjčte, já pojedu." Když dojeli k labutím, žádala rohlík, že bude labutě krmit. - Náhle vstala a pravila: "To je krásný večer, zazpívám vám." Začala zpívat tak krásně, že po skončení zpěvu obecenstvo stále tleskalo. Když jí probudil, obrátila se do sálu a vítězoslavně zvolala: "Vidíte, že mě neuspal!"
Hypnotická sugesce
Dívejte se upřeně do středu kruhu. Relaxujte... buďte úplně uvolnění... pociťujete velmi příjemné teplo prostupující vaším tělem..., máte pocit spánku... toužíte spát... vaše víčka jsou těžší... těžší... stále těžší, nemůžete je udržet déle otevřené... nyní se zavírají... s každým slovem, které říkám, jste ospalejší a ospalejší... chce se vám spát... hluboce, hluboce a hluboce spát... SPĚTE!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Allegor Allegor | 4. července 2008 v 5:58 | Reagovat

No nevím, zkoušel jsem to s tím kruhem, ale nestalo se nic a to je šest ráno a celou noc jsem vzůru:))

Ale možná je to tíž, že poslouchám kapelu Death a tam spolehlivě dodá energii:))

2 Elizabeth Elizabeth | 2. října 2010 v 10:22 | Reagovat

[1]: hej tak ty jsi dobrý cvok nespat celou noc :-D :-D :-D jinak fakt moc hezký blog :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Cesta poutníka...